Özgün Senaryolar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Özgün Senaryolar

Özgün Senaryoların Yeri

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Gelsene...!

YazarMesaj
asi_melek
Usta Senarist
Usta Senarist
asi_melek

Gelsene...! Empty
MesajKonu: Gelsene...!   Gelsene...! EmptyPtsi Tem. 19, 2010 3:06 pm

Gelsene!

Gönlümün yâri sultanımsın.
Gözümün feri aydınımsın.
Özümün demi cananımsın.
Ömrümün cânısın gelsene!

Gündüzün nura gerenisin.
Pürdüzen tura serenisin.
Güldüzen sırra derenisin.
Birdüzen verensin gelsene!

Sevenler seni bekliyorlar.
Erenler demi Pekliyorlar.
Elemler beni çeliyorlar.
Hezyenler veriyor gelsene!

Feleğin gözü üstümüzde.
Bileğin sözü günümüzde.
Dileğin özü gönlümüzde.
Cileğin çekerim gelsene!

Hayatım düşü uğramadan.
Takatım söze kalamadan.
Sakatım dize varamadan.
İmdadım bitmeden gelsene

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

yaşamak istiyorum hayat...
çaresizce olsa da yaşamak senle...
bu gönül alıştı her şeye...
yalnızlıga...
yalanlara...
...şerefsizlige... adilige...
ne olursa olsun artık... alıştım dedim ya...
dayanamıyor... gülemiyor eskisi gibi..
Ama... ama ögreniyor yavaşca...
Küçük ellerle küçük ayaklarla nasıl hayata geldiyse...
şimdi o küçük eller o küçük ayaklar... tutunacak sana rağmen.
gülecek..
aglayacak..
dayanacak.
şerefsizligi tanıyacak... sana rağmen...
susacak bazen... hem de çok...
görecek bazen... ama görmeyecek...
korkacak bazen... ama geçecek...
Geçecek... geçecek...
herşeye rağmen dayanacak bu yürek... sana rağmen...
şimdi dinle beni... son kez dinle.

ellerini çek..ve ...Git burdan !!
Uzaklara git... git burdan..!

Düşünüyorum öylece..
yaşıyorum seni senle..
özlüyorum kendimce.
Seviyorum belki de..
Seni hissedebiliyorum taaa içimde ...
...Sigaramı yakıp çekiyorum seni içime[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] en dibe..
yaşıyorum seni günlerce..
Yüregim dayanamıyor seni böyle üzgün görmeye.
Dayanamadım özlemine..

Kaçıyorum artık korkularımdan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Korkar oldum yeni yaşantılardan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sevemez oldum gelecegi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bunaldım bıktım bu insanlıktan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Gelecegın getırdıgı kararlardan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bakamaz oldum tandık yuzlere[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Gidemez diyenlere inat gidebilmeyi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sevemez diyenlere inat sevebilmeyi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kaçamaz diyenlere inat kaçıyorum....

Acı çekmek için değil mutlu olmak için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ağlamak için değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] seninle gülmek için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Aldanmak için değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] beraber ölmek için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Mezara seninle girmek için sevdim seni...

Memat dolu değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hayat dolu bir yol için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Nefret dolu değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sevgi dolu bir aşk için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Doğru yolu bu değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] usulünce yapmak için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Başkasını söylemeni bekleyerek sevdim seni...

Yıkman için değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sabırla yapman için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Iki gün için değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ömür boyu tapman için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Özlem dolu gözlerimle ellerini tutmak için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Üç beş aylık özlemi hafife alman için değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Merhemsiz yaralarıma tuz basman için değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Cellatımdın; canımı al diye sevdim seni

Herşey bir ihtimalmiş
Beklemem anlamsızmış
Ben senin için sadece bir alışkanlıkmışım
Şimdi başkaları olmuş alışkanlığın
Onlarında canını yak ''seviyorum'' diye
Sonrasındaysa jaka sat herkese
Peşimde koşturtuyorum diye
Belki...belki bir gün anlarsın
Canın yandığında
Bu acının ne kadar derin olduğunu
Bu kez geri dönmek istersin
Unutma! acım okyanuslar kadar derin...

Her gözlerine baktığımda
Gülüşünü gördüğümde
Sözlerini duyduğumda
Yüreğim yanar kül olurcasına

Sen beni görmezsin
Hal hatır sormazsın
Sevene derman vermezsin

Nasıl sevdiğimi bilmezsin
Neler çektiğimi görmezden gelirsin
Ağlayan gözlerimi silmezsin

Yolum düşer meyhaneye
seni unutayım diye
İçtikçe kapıldım kedere

Sevgi yolunda yürümek şarttır yavaş yavaş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
O kalkan yapılmalı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yüreklice edilmeli savaş.
Lisan-ı hal ile örnek olmalı hayatın her safhasında[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kana kana sevgi içilmeli en büyük su tasında.
Kan ile birlikte dolaşmalı şah damarında[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Güller yeşerir sevginin her şamarında.
Hüküm sürmeli her daim onun muhteşem kokusu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yamalı olmamalı o yolun yolcularının sakkosu.
Sevginin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]muhabbetin fedaisi olmak kolay değildir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Aksini düşünenler vallahi iki cihanda da sefildir.
İşin kolayına kaçılmadan inşa edilmeli sevgi duvarları[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Çocuklar onunla emzirilip büyütülmeli ki yırtılmasın arları.
O konuda yazılmış kitapların[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hepsi okunmalı sabırla[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Varılmaz menzile hiçbir zaman[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kaba ve zorbacı tavırla.
Onunla tartılmalı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] onunla biçilmeli[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] söylenecek laflar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ziyadeleşmeli her geçen gün o zihniyetteki kafalar.
Onun temeli üzerine kurulmalı en şatafatlı binalar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bundan böyle kopmasın bağlarve de ağlamasın analar .
O[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]insan hayatında[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] olmazsa olmazlardandır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tüm kavga ve çekişmeler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kin ve nefretler onun yokluğundandır.
O büyümez[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gelişmez[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] fayda vermez[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yapay ortamlarda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sıcak yaz günlerinde daha bir huzurlu yatılır damlarda.
Nakşedilmişse beyinlere[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]yüreklere[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] büyüklere saygı duyulur[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Yapılanların karşılığı yalnız ve yalnız Allah’tan umulur.
Onu düstur edinen iğneyle kuyu kazar milim milim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Gönülleri rencide etmez hiç kimse etseler bile dilim dilim.
Aklı selim düşünenin su gibi hava gibi ihtiyacı vardır ona[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Güvenmesin hiç kimse şanına[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şöhretine[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] varlığına.
Onunla kalem her şeyi daha güzel ve anlamlı yazar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Hararetleri dindirircesine içilmemişse[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] insanlar azdıkça azar.
İnsanlık kalır karanlıklarda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ışıklar sinsice söner[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kötülükler bırakmaz insanın peşini[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] akıl baştan döner.
Canlılar onunla daha mutlu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] mekanlar onunla daha sıcak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Kardeşçe[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]dostça[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]aşkla[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]şevkle[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]barışçıl duygularla açılır kucak.
Onu bilen[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] onun manevi lezzetini tadan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]incitmez karıncayı bile[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ömür boyu kalıcı bir tat bırakır bizi aziz de rezil de eden dile.
Güzeli gördürür[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]güzeli söyletir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]her şeyin güzelini yaptırır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
O ihmal edilirse insanı karanlık çıkmaz sokaklara saptırır.
Bu yazdıklarımı karınca kararınca yapmaya çalışıyorum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bazen emin bazen de ürkek adımlarla onunla dolaşıyorum.
Onu kim hayatında mihenk taşı ve mizan etmişse[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]olmuştur en aziz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Pişirip de yediği ve de yedirdiği her yemek olur ona çok leziz.

Asla değiştiremeyeceğin şeyler için üzülme.
Değiştirebileceğin ama istediğin halde değiştiremediğin şeyler için mutsuz ol veya ağla ..
Asla bir daha sevmeyeceğim deme .. Mahçup olursun.
Asla sevgiyi arama çünkü sen aradıkça o saklanır kapı arkalarına.
Sevgi seni istedi mi bulur… Zamanı vardır…

Tıpkı baharı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kışın arasan da bulamayacağın gibi.
Ya da bulsan da asla onun gerçek bir bahar olmadığını kabul etmek zorunda olacağın gibi.
O bulduğun sadece bir aldanmışlıktır..
Aldanırsan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tıpkı kış ortasında çiçek açan erik ağaçlarına dönersin…
Kışın ortasında sevinçten çiçek açarsın..
Kış gerçek yüzünü gösterince de donarsın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Anlarsın ki yaşadığın bahar kış ortasında yaşanan yalancı bir baharmış.
Erik ağacı gibi donarsın o zaman ve o yaz boşa geçer.. Meyvesiz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kimsesiz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sevgi aranmaz… Sevgi istedi mi seni bulur !
Hiç ummadığın bir anda arkanda beliren bir dost olur bu bazen…
Bir Otobüs durağında [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]bir vapurda yada başka bir yerde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ensende hissettiğin bir nefes alır götürür seni sevgiye.
Bir tesadüf sana sevgiyi taşır…
Sen sevgiyi aramamışsındır.
Tıpkı gecikse de gelen ve geleceğinden emin olduğun bahar gibi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tıpkı bir sabah kalktığında baharın pürüzsüz yüzü ile karşılaşman gibi bulmuştur seni sevgi.
Sevgiyi kaybederken de cesur olmalısın...
Yüreğin dolu olmalı sabır ve güçle!
Her kaybedilen; kazanılan bir derstir zaten.
Sevgi çok şey öğretir severken ve kaybederken.

Sevgiyi kaybederken aslında onu hiç kaybetmek istemediğini öğrenirsin..
Sevgiyi kaybederken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kaybetmenin ne zor olduğunu öğrenirsin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sevgiyi kaybederken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] onu kaybetmenin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bulmak kadar güç olmadığını[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ama acısına katlanmanın ne güç olduğunu öğrenirsin.
Sahipken sevgiye hep yanında olacakmış gibi onu hoyratça harcamışsındır...
Kaybettiğinde ise her an yanında olacağına inanmakla ne büyük yanlış yaptığını anlarsın.

Ve bir daha ki sevginde daha temkinlisindir..
Hem severken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hem kaybederken…
Bir önceki sevgi öğretmiştir bunu sana..
Her kayıp bir derstir zaten alman gereken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Çünkü hiç bir sevgi tek başına varolamaz..
Ayrılamaz daha öncekilerden.

Aslında her yaşanan [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yaşanacak olan bir gelecek demektir.
Ve yeni çoğu kez eski Ağacın dalını başka bir toprağa dikmektir.
Kendini tanımak ve mutluluğu anlayabilmek demektir.
Kıymetini [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]değerini bilmek demektir.
Bazen kazanacağın mutluluk kaybettiklerinin içinden geçer.
Bazen de kazandıklarını kaybettiklerin sayesinde kazanırsın.
Gün gelir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o zamana kadar yaşadıklarının sevgi olmadığını anlarsın;
Tâki birini gerçekten sevene kadar...
Veya birinin üzerine titreyip[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] senin için dünyaları ayağına getirdiğinde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Seni nasıl sevdiğini gördüğünde anlarsın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sevmenin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sevilmenin ve sevginin ne olduğunu.

Birlikte bir gülüşü uzatmak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] acıyı paylaşıp azaltmak belki de.
İnsan olmanın o eksikliğinin güzelliğini sezebilmek karşılıklı.
Ve tamamlayabilmek birbirini...
Sevgiyi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] aşkı bulduğu zaman anlayacak yüreğin.
Tabi yürek olmadan aşk oluyorsa ...
Yüreğin yol göstermiyorsa artık susmuşsa [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]hayat ta bitmiş demektir.
Bundan sonra yaşanacak yıllar boş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] anlamsız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yavan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] insan olmanın ayrıcalığından yoksun yıllardır artık.
Bir yola baş koyan hayat arkadaşının[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sevgiyi yaşamanın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sevgi ve aşk dolu yıllarla beraber yaşlanmanın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Hayatı paylaşmanın tanımsız huzuru lazımdır insana...
Sen sevgiyi arama o seni bulur ve bulduğunda değerini bilmek gerek ..

Seni seviyorum diyebilsem
Gizli gizli baktığımı anlatabilsem
Adını uykularımda sayıkladığımı
Söylebilsem seni sevdiğimi

Akıl gönülden üstün çıktı
Su topraktan Fışkırdı
Kskanan yürek haykırdı
Söylebilsem seni sevdiğimi

Şair olmuşum senin yüzünden
Yazarım gece gündüz derdinden
Söylerim canlara güzelliğinden
Söyleyebilsem seni sevdiğimi

Bugün bakışların çok değişik geldi
Kara gözlerin daha kara bakıyor
Mızrak bakışların yüreğimi deldi
Yüreğimden oluk oluk kan akıyor

Hırçın sesin titretiyor bedenimi
Sıvışacak delik arıyor gözlerim
Artçı depremler bırakmıyor peşimi
Kaldırmıyor beni yorulan dizlerim

Hiddetin vurgun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hararetin yakıcı
Öyle bir acılı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] öyle bir keskin ki…
Senin elinde adaletin kılıcı
Ceza olamaz bu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] resmen can alıcı

Uzaklardasın sevdiğim çok uzaklarda!
Bazen bir nefes kadar yakın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bazende bi o kadar uzaksın.
Varlığını hissedip; yanında olamamak
Sesini duyup soluğunu hissedememek
Seni hayal edip kokunu koklayamamak...

Çok zor be sevdiğim yaşarken ölmek.
Senin var olduğunu bilipte gelememek
Başkasına ait olupta seni sevmek
Çok zor be sevdiğim çok zor
ama en güzel şey; senin mutlu olduğunu
Ait olduğun kişiyi sevdiğin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve sevildiğini bilmek!...

Bir başka seviyorum bugünü ve yarınları
Çünkü biliyorumki her anımda sen varsın
Bir başka soluyorum havayı
Seni buluyorum diye her nefeste
Bir başka yürüyorum yollarda
Gözlerim her yerde izini sürüyorum
Bir başka bakıyorum insanlara
Seni ararcasına seni sorarcasına
Ve bir başka seviyorum çiçekleri
Kokunu bir dem olsun alabilmek için

Bak yine akşam oldu
Yine sokakları mesken tutuyorum
Yine seni düşünerek sabahlıyorum
Her şey aynı da bir sen yoksun
Onun için lanet ediyordum gecelere
Seni bana getirmediği için
İşte yine gece[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yine sus pus
Yine karanlık her yer tıpkı yüreğim gibi
Yaşama sebebim yapmıştım yüreğimde seni
Bak şimdide sensizim her yer boş anlamsız sanki
Bazen de bir yağmur ekleniyor sensizliğime
Hani okul çıkışlarında yağmura yakalanırdık ya
İşte o geldi aklıma[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] canımı acıtıyor
Bir gün dışarıdayken yağmura yakalanmıştım
Yağmur durmak taydı ki omzuma bir el uzandı
Sen sandım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] seni asla unutamayacağımı
İşte o gün anladım

Gelsene...!
1 sayfadaki 1 sayfası