Özgün Senaryolar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Özgün Senaryolar

Özgün Senaryoların Yeri

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Gam Kenarı

YazarMesaj
asi_melek
Usta Senarist
Usta Senarist
asi_melek

Gam Kenarı Empty
MesajKonu: Gam Kenarı   Gam Kenarı EmptyPtsi Tem. 19, 2010 3:06 pm

Gam Kenarı...

Acının dağlandığı anlar vardır…
Aramaya gerek yok[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] o gelir bulur…
Beraber gidilen bir lokantanın kapanması bile üzüntüdür…
Veyahut lokantanın yerine dükkânı çiçekçinin tutması…
Gözyaşından çorba olmaz ama…
Dilin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] damağın yanar tuzdan…
Soğutamazsın…
Zamansız[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kırmızı bir toka çıkar nereye saklanmışsa…
Saçı toplasın diyedir küçük canavarın dişleri…
Ve fakat dağıtıp ısırır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] acıyan ne varsa…
Yaşananları…
Yaşanmak için sıraya girmiş ihtimalleri…
Yapılmayanları…
Sadece erkek olduğum için koridor tarafına oturmak durumunda kaldığım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yani gam kenarının yine bana düştüğü[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir otobüs yolculuğumuz olmadı hiç uzaklara…
Sen benim omzumda uyuya kalmadın hareket halindeyken…
Biz durduk…
Durdurduk…
Gidebilirdik oysa…
Kimseden gizlenmemiş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sadece bizi gizleyen bir tatile belki…
Bir akraba düğününde dans etmedik meraklı akbaba bakışları altında mesela…
Çok severdim yatakta kahvaltıyı ama[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] buna uygun bir tepsimiz bile olmadı…
Alabilirdik… Biraz daha bekleseydik…
Zamanın dövdüğü bir hüzün ustasıyım ben…
Kelimelerim tuğla tuğla...
Her satırbaşında turuncu intihar hissi...
Aklım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dilim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] cümlelerim hep geçmişte…
Geçmiş geçmiş de…
Ben geçemiyorum ki…
Bazen duruyorum yürüdüğümüz bir yerde…
Ayaklarımız diyorum[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir ara aynı anda buradaydı…
Beraber bastık bu toprağa…
Sahi var mıdır o günden bugüne kalan bir toprak zerreciği?
Tuhaf tutsaklığımın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] her şeyden sen çıkarışımın şahidi kalmış mıdır etrafta?
Bu bardaktan su içmişti…
Bu sandalyede oturmuştu…
Bu bankanın önünde buluşmuştuk ilk kez…
Hiç gözümün önünden gitmiyor[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çimlerin üstüne denk gelmiş tavla maçımız…
Elimizde soğumuş kahveler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tadı bizden önce kaçmış kekimiz…
Ve ikimiz de aynı anda mars olduk kıra kıra birbirimizi…
Bir Allah'ın pulu durduramadı bizi...
Gidişine türlü anlamlar yükledim…
İstesem kalırdın…
İstesen kalırdın…
Gözyaşımdan düğümler attım açılması zor olsun diye umudun…
Ama sevdim yine de…
Seninle alakalı ne varsa sevmeye devam ettim…
Son buluşmamızı sevdim…
Tam giderken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] beni elimden tutup çeken seni sevdim…
Sarılmamızı sevdim…
Arkama dönüp bakamamayı…
Bizim oturduğumuz masada oturan mutlu çifti sevdim nargilecide…
Ne olur hep böyle kalın dedim… Ne olur…
Bir yıldönümü gününde[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] engel olamadım kendime yoldan döndüm...
Sen olmasan da sana giden yoldaydım[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hatta birazdan evinin önünde…
Ağlayarak söndürdüm yeni yasımın mumlarını…
Kutlu olmadı ama!..

Biliyorum biz geçtik sevgilim…
Bizden geçti…
Başka hayatların insanlarıyız artık…
Başka umutların…
Başka adam…
Başka kadınların…
Tamam da[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] silebilir misin yaşadıklarını?
Boyayabilir misin siyahla neşeli günlerimizi?
Çıkarıp yüreğimi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kanımın söndürdüğü ateşlere atabilir misin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yangında ilk kurtarılacakken…
Yıllar sonrasına yatırılmış acılarımız var artık karanlık mahzenlerde…
Beklenmedik bir karşılaşma anında…
Bir havaalanında…
Bir tesadüfler garında...
Bir kafede…
Ya da sinema çıkışında kim bilir..
Birbirine bakan şaşkın gözler…
Belki evlenilmiştir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] belki çoluk çocuk duvarı örülmüş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] anıların üstüne beton dökülmüştür…
Işık mı en hızlıdır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ses mi kıyasında; açık farkla galip gelir o anda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hiç hesapta yokken acı…
Acı hızlıdır acı…
Yaşananlar bir çırpıda[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] dirhem dirhem koparır etini…
Ama ne çare; gurur engel olur…
Giyilen sahte mutluluk elbisesinin düğmeleridir tebessüm…
Boğazın düğümlenir…
Soğuk bir merhabadır dildeki…
Ama öpmek[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] içine çekmek istersin dudaklarından hasretini…
"Devam etseydik[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tüketseydik bu kadar güzel olur muydu" gözlerinde birikir...
“Neden yok ettik birbirimizi” ağzına gelir…
Susarsın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] öfken hükmen mağlup olur sevdana…
Üşürsün…
Çok üşürsün…
Gidene[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kalana[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] mizahı olmayan haline üşürsün…
Öyle ki…
"Karda donmak üzeresin(dir)…
Uyumak tatlı geliyor(dur) ama…
Sen öldüğünün farkında değilsin(dir)" *

Zeki Kayahan Coşkun

Gam Kenarı
1 sayfadaki 1 sayfası